פרפקט משכנתאות
מחזור משכנתא - למה ואיך
מה זה בכלל מחזור משכנתא? האם זה באמת טוב כפי שזה נשמע? מי יציע לכם למחזר משכנתא (ובעיקר מי לא)? ומה לגבי למחזר משכנתא ממוחזרת?
פרפקט משכנתאות
מחזור משכנתאות פירושו: סילוק משכנתא קיימת (במלואה) ולקיחת משכנתא חדשה תחתיה, בתנאים משופרים. תהליך זה מתאפשר או נצרך בגלל שינויים שונים בשוק (כמו למשל גובה הריבית), לאור שינויים במצב האישי (למשל - יכולת החזר אחרת עקב עדכון בשכר או הרחבת המשפחה) וגם ללא שינויים - אלא רק עקב רצון לבדוק ולשפר את תנאי המשכנתא.

איך עושים את זה?
ראשית, בודקים את הכדאיות שבמחזור. לשם כך, צריך להשוות את התנאים (ריביות, מסלולים וכו') של ההלוואה הנוכחית לתנאים אותם ניתן לקבל היום. ע"י תוכנות מחשב מיוחדות אנו "מריצים" את שתי המשכנתאות לאורך כל תקופת ההלוואה ובודקים מה יהיה ההחזר הכולל לבנק. בכדי שההשוואה תהיה מדויקת ככל האפשר, אנו מתחשבים בבדיקה גם בפרמטרים נוספים שחשוב לקחת בחשבון כגון: קנסות יציאה, עלית המדד (אינפלציה), אפשרות לשינויי ריבית במשק וכדו'.
במידה והתוצאות של הבדיקה הראו שניתן לחסוך סכום משמעותי וכדאי לבצע מחזור - מתחילים בתהליך שדומה ללקיחת משכנתא חדשה.
 
מטרת המחזור היא כמובן לחסוך כסף בטווח הארוך. לעתים המשמעות המיידית היא הקטנה של סכום ההחזר החודשי אולם קיים גם מצב הפוך (הגדלת ההחזר וקיצור משך חיי המשכנתא) אולם התוצאה הרצויה תמיד היא שאתם, לוקחי המשכנתא - תשלמו פחות. בדיוק מהסיבה הזו, בנקים לא יוזמים בעצמם מחזור משכנתא ולא מציעים לכם לבדוק את כדאיותה, מהסיבה הפשוטה שאין להם כל אינטרס לקבל מכם פחות כסף...
חישוב החיסכון המצטבר לאורך כל התקופה מביא לכך שמחזור שנערך כראוי יכול להיות שווה הרבה כסף ולחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ואף יותר. אנחנו ב"קבוצת פרפקט" מקפידים להציג בפניכם הערכה ריאלית וזהירה של החיסכון הצפוי לכם לאחר המחזור, כך שגם במקרה ויהיו שינויים במשק, החסכון יהיה מאד משמעותי ואולי אף יגדל.

מתי כדאי למחזר?
אין כלל מדויק מתי כדאי למחזר את המשכנתא, משום שלכל הלוואה ישנם התנאים שלה. באופן כללי, במידה שנותרו לכם יותר מ-10 שנים להחזר ההלוואה ויתרת ההלוואה גבוהה מ-150,000 ₪ - סיכוי סביר שכדאי לבצע מחזור. חשוב לציין כי אפשר למחזר משכנתא יותר מפעם אחת. גם אם המחזור נעשה באופן מקצועי - שינויים בשוק והפתעות בתחום האישי תמיד יכולות לצוץ ולשנות את המצב. המלצה היא לבדוק את כדאיות המחזור אחת ל-3 שנים.
כל הזכויות שמורות © פרפקט 2017